Wulkan Festiwal Music

WULKAN FESTIVAL MUSIC    w ramach V Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów.

 

W tym roku wzorem lat ubiegłych na trasie zobaczymy aż 4 zespoły muzyczne, które przygrywać będą biegaczom podczas ich zmagań na trasie.

Na festiwal zgłosiło się następujące zespoły:

  • NO SELF CONTROL

  • EPICENTRUM

  • AIRSTRIKE

  • Zielony Groszek

Ciekawstką będzie także tunel muzyczny lub tuner strachu.

Opis zespołów.

NO SELF CONTROL 

 

Znają się długo na początku grali w 3 osobowym składzie, po 2 latach dołączył do nich perkusista Piotr Kania, który w ten sposób chciał zabić wolny czas po egzaminie dojrzałości..Grają hard rocka przez którego przewijają się też inne gatunki muzyczne. Każdy z tej muzykalnej czwórki jest samoukiem od samego początku.

 

Piotr Kania – perkusja,

Krzysztof Kopański – gitara, wokal
Damian Parankiewicz – gitara, wokal

Adrian Zatorski – bass, wokal

 

EPICENTRUM 

Zespół powstał z myślą o dobrej zabawie, nie tylko zespołu, ale przede wszystkim ich fanów. Inspirują się klasyką polskiego i zagranicznego szeroko pojętego rocka. Mają za sobą sporo występów, m.in.: freestage #9, ZRM i OZMMR.

  

Mike - wokal, gitara
Dredzik – gitara
Biszu - perkusja
Jaro - bass

 

AIRSTRIKE 

Zespół grający muzykę około "trash metalową", pochodzący  z Legnicy. Razem grają od stycznia tego roku, niedawno mieli jako ten zespół debiut sceniczny na Freestage 9# oraz w Spiżarni.

Mariusz Czort Czabajski - gitara rytmiczna
Daniel Zupa Zub - gitara prowadząca, wokal
Oskar Toamszewski - perkusja
Marcel Tomaszewski – bas, manager zespołu 

 

Zielony Groszek 

 

Zespół pochodzący z Legnicy, grający już wiele lat. Zagrali już na wielu festiwalach, między innymi Folkfiesta, Michałów czy Stolica Reggae w Kluczborku. Łatwo nawiązują kontakt z publiką i wprowadzają w przyjemny "regałowy" stan.

 

Stasiu Delimata - gitara i wokal
Monika Zapaśnik - wokal
Krzysiek - gitara basowa
Wulkan - perkusja
Dawid Dykas - gitara 

 

 

III Festiwal Music

Niesamowite, że drzemiące od tysięcy lat wulkany dały tak potężną energię ludziom żyjącym w krainie zwanej obecnie Krainą Wygasłych Wulkanów. Sprawiły, że energia kojarząca się głównie ze zniszczeniem wyzwoliła ogromny potencjał zawodników, mieszkańców miasta i kibiców.

Na pewno oglądaliście filmy o erupcjach wulkanów ich wybuchy mają swój specyficzny, niepowtarzalny rytm i my wspólnie z Wami rokrocznie na naszych trasach szukamy tego rytmu naszych wulkanów w ramach WULKAN FESTIWAL MUSIC. Rytmu wulkanu Organy Wielisławskie szukaliśmy wśród trzech kapel:

 

GABINET MEDYCZNY (muzyka rock'owa)

VEXING QUESTION

ŻÓŁTA FEBRA (muzyka rock'owa z domieszką młodzieżowego buntu spod znaku punk)

Wiemy nie łatwo znaleźć rytm wulkanu, który w nazwie ma wpisaną  swoistą muzykę. Ale dla Was nie ma rzeczy nie możliwych: biegliście po trasie, borykaliście się z jej trudami i jednocześnie słuchaliście rytmu Wulkanu – szacun!

Głosowanie odbywało się na mecie, gdzie każdy zawodnik mógł zgłosić która z trzech kapel najbardziej wpadła mu w ucho, która dała najwięcej sił do walki!

Oto prezentujemy wyniki WULKAN FESTIWAL MUSIC:

Miejsce Ilość Punktów Nazwa drużyny Gdzie Grali
1 72 ŻÓŁTA FEBRA Jerzmanice Zdrój w pobliżu Stacji Kolejowej
3 61 VEXING QUESTION Przy stadionie Górnika Złotoryja
2 59 GABINET MEDYCZNY Przy osiedlu mieszkaniowym Nad Zalewem

Bardzo dziękujemy wszystkim zespołom, które zgodziły się nam dopomóc podczas organizacji III Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Muzyka i energia jaką wnieśliście na trasę pozostanie w sercach zawodników i organizatorów na długie miesiące.

Za rok znów gramy, chętnych prosimy o zgłaszanie się już teraz!

Poniżej zamieszczamy krótkie opisy zespołów, które mieliśmy przyjemność gościć:

Gwiazda wieczoru: THE SEATEAS 
Powstanie zespołu „The Seateas” jest dość ciekawe. Początkowo projekt ten bardziej przypominał zwykle spotkania ze znajomymi, którzy wspólnie bawili się „muzyką”. W krótkim czasie zaczęły powstawać ciekawie brzmiące zarysy utworów muzycznych, czego następstwem było założenie zespołu . W okolicach lipca 2011 roku Rafał Zaczkowski (gitara basowa, wokal) wraz z grupą znajomych, Arkiem Kaszubą (gitara, wokal), Dominikiem Hamarą (gitara, wokal) i Filipem Łukasikiem (perkusja), zaczął tworzyć materiał. Niestety skończyły się wakacje studenckie i projekt musiał opuścić perkusista Filip Łukasik, na którego miejsce zwerbowano młodego bębniarza Filipa Laszuka, a dodatkowo wciągnięto w szeregi klawiszowca i saksofonistę Kubę Piskorowskiego. Po kilku wspólnych spotkaniach powstała nazwa zespołu…W Takim składzie bardzo szybko powstaje materiał muzyczny, który mamy nadzieję spodoba się nie tylko lokalnym znajomym ale i szerszej publiczności...
Tak więc „The Seateas” tworzy piątka młodych ludzi o różnych inspiracjach muzycznych, które połączone w jedną całość tworzą oryginalne brzmienie zespołu...

wiecej...>

Skład:

* Rafał Zaczkowski;

* Dominik Hamara;

* Arek Kaszuba;

* Filip Laszuk;

 

_____________________________________________________________________________

VEXING QUESTION:

Pomysł na zespół powstał z inicjatywy Meya i Paskievicza w 2007 roku po rozpadzie kapeli Wataha, której obydwoje byli członkami. Pierwszy konkretny ruch, na który z resztą trzeba było sporo poczekać, nastąpił w pierwszych miesiącach 2010 roku kiedy to na pewien czas na gary do zespołu dołączył Czarny [GaGa/ZŻ/Non-President]. Próby odbywały się wtedy w Jaworze. Powstały wtedy szkielety kilku pierwszych utworów. Jednak dopiero lato tamtego roku przyniosło prawdziwy przełom kiedy to na garach pojawił się Baryn, a próby zaczęły odbywać się w Złotoryi. Od tego momentu zespół zaczął systematycznie grać próby oraz ogrywać autorski materiał. Pod koniec 2010 roku w kapeli znalazł się Grzechu, który zajął się prowadzącym wokalem, a VQ pojawiać zaczęło się na scenach okolicznych miejscowości. Na przełomie 2011 i 2012 roku zespół zarejestrował u Madhu w BigFire Studio w Jaworze dwa pierwsze dema, które połączone zostały w mini album Nie Róbmy Polityki. Pod koniec marca 2012 miejsce Grzecha zajął Tomo i grupa po tej małej zmianie personalnej zaczęła tworzyć nowy materiał przygotowywany na kolejne demo.

Skład:

Tomo - wokal prowadzący

Paskievicz - gitara, wokal wspomagający
Meyu - bas
Baron - perkusja

_____________________________________________________________________________

GABINET MEDYCZNY:

Jesteśmy garstką przyjaciół, która wspólnie gra i tworzy muzykę rock'ową. Zespół powstał w 2011r. Lubimy pic piwo, grać muzykę i zwiedzać sufity. Cele odbyć turnee po Himalajach.

_____________________________________________________________________________

ŻÓŁTA FEBRA:

Żółta Febra to czwórka młodych chłopaków. Pomysł zainicjował w głowach Macieja Grzyba i Michała Hallady dnia 30 grudnia 2008 roku. Zaś w obecnym składzie gramy od początku tego roku. Ten ma nam przynieść sławę i pieniądze, a naszym słuchaczom dobrą zabawę i szalone pogo pod sceną. Słabym ogniwem który wymieniał się już trzy razy był gitarzysta.
Prawie każdy z nas ma za sobą udział w mniej lub bardziej znanych muzycznych projektach. W naszych żyłach płynie rockowa krew z domieszką młodzieńczego buntu spod znaku punk. Stawiamy na własne teksty i kompozycje, ale nie stronimy też od świetnie sprawdzających się na koncertach coverów Ramones czy Billy Talent.

Skład:
* Maciej Grzyb - Wokal;

* Michał Hallada - Perkusja;

* Michał Savignano - Gitara, Chórki;

* Mariusz Kasprzycki - Bas;

_____________________________________________________________________________

Jeżeli Ty również chcesz wziąć udział w tworzeniu tego wydarzenia, masz ciekawe pomysły, chciałbyś przyłączyć się do zespołu zajmującego się oprawą imprezy lub wystąpić na trasie biegu - napisz na adres: biuro@mks-aurum.pl