Sponsorzy

.Decathlon to sieć dużych (od 2 do 10 tys. m²) marketów sportowych. Sklepy Decathlonu znajdują się w Polsce, w Belgii, w Brazylii, w Chinach, we Francji, w Hiszpanii, w Holandii, w Niemczech, w Portugalii, w Rosji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Łącznie na świecie znajduje się 457 sklepów Decathlon (stan: lipiec 2009). W Polsce firma działa od 1999 roku, a obecnie sklepy znajdują się w dwunastu miastach. Ponadto w Gliwicach znajduje się regionalne centrum magazynowe obsługujące sklepy w Polsce, Rumunii, Turcji i na Węgrzech.

___________________________________________________________________________

Złotoryja to najstarsze miasto w Polsce lokowane na prawie magdeburskim. Ta leżąca nad  rzeką Kaczawą stara górnicza osada od niepamiętnych czasów słynęła z wydobycia złota. Już w roku 1211 z woli księcia legnickiego Henryka I. Brodatego otrzymała prawa miejskie. W czasach świetności Złotoryja była jednym z największych centrów wydobycia złota w Europie - wydobywano rocznie kilkadziesiąt kilogramów tego cennego kruszcu. Na przestrzeni wieków obecna Złotoryja nosiła nazwy związane z wydobywanym tu złotem (łac. Aureus Mons, niem. Goldberg, daw. Złota Góra). Początkowy, gwałtowny rozwój miasta hamowały liczne, nękające go kataklizmy. Z czasem odzyskało dawny blask za sprawą dynamicznie rozwijającego się handlu, sukiennictwa i browarnictwa. W mieście funkcjonowała też mennica. Obecnie Złotoryja liczy ponad 16 tysięcy mieszkańców i jest siedzibą władz powiatowych. Słynie między innymi z wytwarzanych tu ozdób choinkowych i działających w okolicy kamieniołomów bazaltu. Znana jest też z wielu unikatowych  zabytków, kultywowania bogatych tradycji i ponadprzeciętnej, obywatelskiej aktywności Jej Mieszkańców.  W 1992 roku reaktywowano działalność, zawiązanego w średniowieczu, Bractwa Kopaczy Złota. Od ponad osiemnastu lat jest ono organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota.  Światowa Federacja Płukaczy Złota w uznaniu polskiego wkładu w rozwój i popularyzację tej dyscypliny powierzyła miastu organizację Mistrzostw Świata w płukaniu Złota w 2000 i 2011 roku. Od lat w kraju i za granicą Złotoryja uznawana jest za niekwestionowaną Stolicę Polskiego Złota.

W życiu każdego współczesnego człowieka ważną rolę odgrywa sport i rekreacja, które są związane z dbałością o zdrowie, budowę i postawę ciała, rozwój sprawności i wydolności fizycznej. Sport kształtuje wzorce osobowe i postawy społeczne. Daje możliwość rozwoju zainteresowań, które często stając się alternatywną formą spędzania czasu wolnego, przeradzają się w życiową pasję, dlatego w Złotoryi rozwój sportu jest traktowany jako jedno z kluczowych działań podnoszących jakość życia. Miasto realizuje szereg programów sportowych, m.in. Animator – Moje Boisko – ORLIK 2012,  ogólnopolską akcję pn. Polska Biega czy projekt współfinansowany z Europejskiego Obszaru Gospodarczego pn. Zespół Otwartych Stref Sportowo Rekreacyjnych w Złotoryi wraz z realizacją zajęć sportowych. Ponadto Miasto rokrocznie wspiera wiele wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, inicjowanych przez kluby i organizacje sportowe.

___________________________________________________________________________

Firma Kobud Kompleksowa Obsługa Budownictwa Biuro Projektowe Mirosław Kopiński świadczy wszechstronne usługi budowlane na obszarze całego Dolnego Śląska i województw sąsiadujących. Zapewniają obsługę inwestycji począwszy od wyboru projektu, zaadaptowaniu go do potrzeb klienta, wykonaniu przy pomocy własnych brygad, maszyn i narzędzi oraz współpracy podwykonawców aż do oddania inwestorowi do użytkowania. Kobud posiada doświadczenie zdobyte przy realizacji zarówno dużych inwestycji jak i mniejszych, w sumie mogą pochwalić się ponad 200 w pełni ukończonymi budowami. W firmie prężnie działa wypożyczalnia narzędzi, sprzętu budowlanego, rusztowań i przyczepek z bardzo ciekawą i szeroka ofertą która jest ciągle rozwijana.

___________________________________________________________________________

KAMAC to kompleksowe usługi dla firm. Wdrażamy skuteczne aplikacje, ułatwiające zarządzanie Twoją witryną, promujemy marki w wyszukiwarkach internetowych i portalach społecznościowych. Tworzymy kreacje graficzne w pełni dostosowane do potrzeb Klienta.

___________________________________________________________________________

Ren-But

REN BUT Sp. z o.o. na rynku obuwniczym funkcjonuje juz od kilkunastu lat i jest jednym z większych producentów obuwia dziecięcego w Polsce. W naszej ofercie można znaleźć także obuwie dla młodzieży i dla dorosłych klientów. Co roku wprowadzamy do produkcji nowe kolekcje na każdą porę roku zgodnie z aktualnymi trendami panującymi na rynku. Buty produkowane są ze skór naturalnych, tworzyw sztucznych i innych materiałów najwyższej jakości. Dlatego też cieszą się uznaniem klientów, którzy doceniają także ciekawe wzornictwo i komfort użytkowania.

___________________________________________________________________________

Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Złotoryi świadczy szeroki zakres usług komunalnych na terenie miasta Złotoryi, wskazując jako główny cel zaspokajanie potrzeb mieszkańców  w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków. Przedsiębiorstwo zapewnia także selektywną zbiórkę i wywóz odpadów komunalnych. Ponadto Przedsiębiorstwo zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie zarządzania i administrowania budynkami mieszkalnymi. Nasze doświadczenie pozwala na rozpoznanie i szybie rozwiązywanie trudnych problemów, z którymi borykają się właściciele nieruchomości. Zakres działalności Spółki obejmuje także pielęgnację terenów zielonych, letnie i zimowe utrzymanie dróg, budowę sieci i przyłączy wodno - kanalizacyjnych oraz prace budowlane. RPK Sp. z o.o. w Złotoryi zatrudnia pracowników posiadających stosowne świadectwa kwalifikacyjne, licencje i uprawnienia. Firma posiada nowoczesne zaplecze techniczne oraz specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu nasza działalność osiąga wysokie standardy.

___________________________________________________________________________

Firma BRITA jest światowym liderem w dziedzinie filtracji wody. Od ponad 45 lat zajmujemy się wytwarzaniem filtrów do wody na potrzeby domowe i gastronomiczne. Jesteśmy obecni w ponad 60 państwach świata na 5 kontynentach. 250 mln ludzi pije wodę BRITA każdego dnia. BRITA jest firmą rodzinną, bardzo poważnie traktującą swoją odpowiedzialność względem społeczeństwa, środowiska naturalnego oraz swoich pracowników. Uznawana jest za wynalazcę dzbankowych filtrów do wody do użytku w gospodarstwach domowych. Obecnie ofertę rozszerzyliśmy o filtry podzlewowe. Filtry BRITA redukują chlor, zanieczyszczenia organiczne wpływające negatywnie na smak, barwę i zapach wody, wybrane metale ciężkie takie jak ołów i miedź oraz twardość wody- widoczną w postaci kamienia i nieapetycznego osadu pojawiającego się na powierzchni herbaty. Filtry BRITA skutecznie radzą sobie z typowymi problemami wody pochodzącej  z wodociągów.

___________________________________________________________________________

Firma Mine Master Sp. z o.o. w Wilkowie działa na rynku od 30. lat, początkowo należąc do grupy KGHM „Polska Miedź” S.A.
Do 1972 r. funkcjonowały tu Zakłady Górnicze „Lena”, które po wyczerpaniu złoża rud miedzi zostały zamknięte. Dwa lata później inżynierowie i technicy z Wilkowa zbudowali tu pierwszy dwuwysięgnikowy pneumatyczny wóz wiertniczy, przeznaczony dla górnictwa rud metali nieżelaznych. Tak w pozostałych po kopalni budynkach rozpoczął działalność produkcyjną Zakład Urządzeń Górniczych „Lena”, należący do koncernu KGHM.
W celu poprawy pozycji na rynku górniczym w 1993 r. utworzono spółkę Boart Lena jako joint venture pomiędzy KGHM „Polska Miedź” S.A. a Boart Longyear. W 1999 r. po przejęciu 100% udziałów przez „Boart Longyear” nastąpiła również zmiana nazwy na Boart Longyear Spółka z o.o. W sierpniu 2006 r. Boart Longyear Sp. z o.o. została sprzedana przez dotychczasowego właściciela firmie Narzędzia Sp. z o.o., której udziałowcami są między innymi członkowie kierownictwa firmy oraz udziałowiec instytucjonalny – niemiecka firma GHH Fahrzeuge, znany producent sprzętu ładującoodstawczego dla przemysłu górniczego i budownictwa tunelowego. W grudniu 2006 r. firma zmieniła nazwę na  Mine Master Sp. z o.o.

Specjalnością Mine Master jest produkcja maszyn wiercących i kotwiących. Obecnie nasza oferta została wzbogacona o maszyny ładująco-odstawcze. Pozwala to na oferowanie naszym klientom pełnego pakietu maszyn niezbędnych do realizacji prac górniczych i tunelowych. Zasadą naszego działania jest ścisła współpraca z przyszłymi użytkownikami naszych produktów. Zapewnia to dostarczanie im maszyn spełniających ich oczekiwania i dostosowanych do specyficznych warunków pracy.