Informacje Prasowe

Nieformalny jubileusz
Trwają zapisy na 7. Bieg Wulkanów.
Dotychczas odbyło się 6 edycji letnich i 3 biegi zimowe, więc organizatorzy Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów szykują się do swojej nieformalnej jubileuszowej 10 edycji. W 6. biegu letnim we wszystkich konkurencjach udział wzięło ponad 1000 osób, a w III Zimowym Biegu na Zamku Grodziec wystartowało 300 zawodników.
Wzmocniony komitet organizacyjny
W tym roku do komitetu organizacyjnego KS Aurum Kobud Złotoryja dołączył Urząd Miejski w Złotoryi i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. Tak duże zaangażowanie w organizację biegu daje nowe możliwości logistyczne i spowoduje, że będzie można skupić się na sprawach najważniejszych dla biegaczy. Dyrektor biegu nie ukrywa zadowolenia z tego faktu.
Szczęśliwa siódemka
Hasło tegorocznej edycji brzmi „Szczęśliwa siódemka”. Nawiązywać będzie do siedmiu mieszczan, którzy jako jedyni w Złotoryi ocaleli po epidemii dżumy w naszym mieście w 1553 roku.
Nowość – triathlon
W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić kilka istotnych zmian w programie imprezy i rozszerzyć ją o organizację jedynego w Polsce triathlonu extremalnego po wulkanach. Triathlon odbędzie się na dystansach: pływanie 700 m, jazda na rowerze górskim 17 km, bieg 7 km. Trasa rowerowa i biegowa prowadzić będzie przez liczne przeszkody naturalne i sztuczne. Zapisy ruszą 10 lutego br.
Zmiany – brak eliminacji
Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z sobotnich biegów eliminacyjnych. Natomiast w sobotę po południu odbędzie się oddzielny bieg wulkanów na dystansie 7 km. Zawodnicy startować będą w seriach po 100 osób.
W niedzielnym biegu głównym oraz w triathlonie i biegu na 7 km pomiar czasu odbędzie się przy pomocy czipów aktywnych. Każdemu zawodnikowi zmierzymy czas netto. W biegu głównym przerwy między startami wydłużą się do 5 minut, lecz sektory będą na tyle duże, aby zawodnicy mogli przeprowadzać rozgrzewkę.
Skrócony program
Sobota

 • rano biegi dzieci i przedszkolaków
 • po południu rywalizacja nordic walking
 • festyn podróżnika
 • po południu Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów dystans 7 km – 3 serie
 • po południu triathlon ekstremalny (700 m, 17 km, 7 km)
 • nocne mistrzostwa w płukaniu złota

Niedziela

 • bieg główny – Szlakiem Wygasłych Wulkanów dystans 13 km.

W ramach biegu głównego odbędzie się konkurs przebierańców, wulkan festiwal music, rywalizacja drużynowa i rywalizacja w kategoriach:

 • kobiet K50+, mężczyzn M50+
 • najlepszy mieszkaniec Krainy Wygasłych Wulkanów (K,M)
 • najlepszy mieszkaniec Złotoryi (K, M)
 • służby mundurowe (K, M).

Im wcześniej tym taniej
Niższa opłata startowa za bieg dzieci, nordic walking oraz bieg główny jest dla mieszkańców Krainy Wygasłych Wulkanów (gminy: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Wądroże Wielkie, Mściwojów, Miasto Wojcieszów, Świerzawa, Zagrodno, Złotoryja, Miasto Złotoryja).
Pierwszy poziom opłaty startowej w biegu głównym wynosi 120 zł, a dla mieszkańców Krainy Wygasłych Wulkanów 70 zł w terminie do 31 stycznia 2016 roku.
Dzieci i kijkarze – zapisy rozpoczęte
Ruszyły zapisy dla dzieci w Biegu Małego Zdobywcy Wulkanów i dla dorosłych w rywalizacji nordic walking.